Jak prezit tehotenstvi

0
Rate this post

Pokud čtete tyto Blog řádky, pravděpodobně se snažíte otěhotnět nebo jste již těhotná se svým dítětem. Nebo na něj možná čeká vaše sestra nebo vaše nejlepší kamarádka: v tomto případě se vám mohou hodit i některé indicie, které jsem shromáždil níže.

Jak to mám vědět? Prožívám to poprvé a právě na hřišti jsem zažila slasti a strasti prvního trimestru těhotenství, o kterých jsem později zjistila (sakra, kdybych to věděla líp!), že jsou docela běžné. všechny těhotné ženy.

Při zpětném pohledu je zde osobní průvodce přežitím v raném těhotenství

Pro klidné těhotenství nejlépe hodnocený Polštář pro lepší spánek v těhotenství Koala Babycare Polštář pro lepší spánek v těhotenství 40 EUR na Amazonu nejlepší prodejce Krém na strie Rilastil Krém proti striím.

 • Při zpětném pohledu je zde osobní průvodce přežitím v raném těhotenstvíNyní se slevou 42 %.u
 • nejlépe hodnocený
 • Unavená podnožka
 • AmazonBasics Unavená podnožka
 • evergreen
 • Těhotenský kalendář
 • Mamijux těhotenský kalendář
 • Reklama – Pokračovat ve čtení níže

9 praktických tipů na přežití v prvním trimestru

Zde jsou moje tipy na první tři měsíce těhotenství, praktické rady, které vycházejí z mých zkušeností, s tím, co můžete a nemůžete.1. Spi!

Nemusím ti to říkat: tvé tělo ti to řekne

Ještě předtím, než zjistíte, že jste těhotná, by vás mohla zasáhnout zabijácká ospalost: dny trávíte zahaleni do strnulosti, po obědě cítíte propad na n-tý stupeň, hned jak se dotknete polštáře, usnete s rachotem.

 1. Najednou máte pocit, že už nemáte energii, na kterou jste byli zvyklí: pokud jste typ, který jezdí pozdě a hodně pracuje, zvykněte si na pár měsíců zatažení ruční brzdy.
 2. Naštěstí se mi to stalo o vánočních svátcích, které jsem strávil přelézáním z postele na pohovku a spal asi 16 hodin denně. Zpátky do práce jsem využil víkendů k dlouhému spánku a každou noc jsem chodil spát velmi brzy.

Nemusím ti to říkat: tvé tělo ti to řekneČasto pracuji z domova, takže jsem si mohl párkrát zdřímnout, když jsem cítil potřebu, a dohnat nevyřízené práce během záchvatů nespavosti, například ve 4 hodiny ráno, kdy mi nevolnost nedala spát celé hodiny.

Rovnice je však na škodu vašeho volného času, máloco můžete udělat.

V tomto období bude ovlivněn váš společenský život a nebudete schopni svým přátelům rozumně vysvětlit, když se vás zeptají na další balíček (viz bod 8), ale pokud se vám podaří omezit své závazky, vaše tělo a vaše duševní zdraví poděkují vám.

Vezměte kyselinu listovou a vzdejte se špatných návyků

Pokud se snažíte otěhotnět, vaším novým nejlepším přítelem je folin neboli kyselina listová: vynikající náhrada za prosecco v prvních měsících těhotenství!

Vážně, nejlepší je začít to brát, když to začnete zkoušet. Nečekejte, až budete těhotná: užívání dva nebo tři měsíce před početím pomáhá neurální trubici plodu se správně uzavřít a výrazně snižuje pravděpodobnost rozštěpu páteře.

 • To je ten správný čas přestat kouřit a detoxikovat se od alkoholu.
 • Reklama – Pokračovat ve čtení níže

V prvním trimestru těhotenství, i díky nevolnostem, pokud je bohužel budete mít, byste si mohla vypěstovat odpor k vínu a kávě, takže se nebudete muset příliš nutit.
Alkohol, nezdravé jídlo, posezení,ikona pinterest.

Nedělejte si legraci, že jste těhotná poté, co jste provedli autotest

Těhotenské testy jsou velmi spolehlivé a již 29./30. den cyklu (tedy jeden až dva dny po dni, kdy by se měla dostavit menstruace) vám dokážou říci, zda jste těhotná nebo ne.

Absolutní jistotu ale máte až po prvním ultrazvuku nebo krevních testech

Jak zjistíte na příbalovém letáku domácího testu, který jsem si tisíckrát znovu přečetl, abych se ujistil, že jsem správně pochopil, je možný falešně negativní výsledek, tj. jste těhotná, ale vaše hladiny Beta-HCG (lidský choriový gonadotropin neboli těhotenství ) jsou stále příliš nízké na to, aby je test detekoval.

Absolutní jistotu ale máte až po prvním ultrazvuku nebo krevních testechI když je pro něj velmi obtížné dát falešně pozitivní výsledek, tj. aby vám tyčinka řekla, že jste těhotná, pokud nejste.

Realita, jak mi potvrdila i gynekoložka, je taková, že možná máte v oběhu těhotenské hormony, protože se vám oplodnilo vajíčko, ale neříká se, že se zárodek vytvořil, nebo že se dobře zakořenil, nebo že ano. množí se správným způsobem, nebo že nemá genetické vady, takže dokud neuděláte testy nebo první ultrazvuk, nemůžete si být 100% jistá, že jste “opravdu těhotná”.

 1. Toto limbo, pokud se už delší dobu snažíte otěhotnět, může být velmi úzkostné. A tady se dostáváme ke čtvrtému bodu.
 2. Nedělejte první ultrazvuk příliš brzy
 3. První ultrazvuk se obvykle provádí mezi 6. a 14. týdnem těhotenství.

Na to, kdy je nejlepší si to udělat, existují různé názory odborníků: pokud jste si test dělala doma a je pozitivní, nejrozumnější je zavolat svému gynekologovi a nechat si poradit.