Denik silene novinarky

0
Rate this post

Zpráva ze 17. května o podrobnosti mimořádné situaci za špatného počasí v Emilia-Romagnaod Paola Foschiho, Enea Contiho a online redakce

Devět mrtvých a nezvěstných v provinciích Forlì Cesena a Ravenna. Mattarella: “Blízkost”, Meloni a Musumeci: “Pomoc postiženým oblastem”. Imola GP byl zrušen

Kraj na kolenou kvůli rozlití řek a potoků

Emilia Romagna, nové záplavy v noci. “Pomoc, voda stoupá do nejvyššího patra.” Dva mrtví a několik nezvěstných

  1. Carabinieri zachraňují staršího muže ve Faenze (Photo Ansa)
  2. Dnešní zprávy, 18. května, o povodních v Emilia Romagna, živě

Situace v Emilia Romagna je stále dramatičtější v důsledku mimořádné situace se špatným počasím, která zasáhla i sousední regiony.

Počet obětí a pohřešovaných je dramatický: v tuto chvíli by jich bylo 9

Počet obětí a pohřešovaných je dramatický: v tuto chvíli by jich bylo 9Během noci došlo k novým záplavám, voda vtrhla do ulic a domů v mnoha městech: od Ceseny po Faenzu, od Riccione po Lugo. Záchranné akce jsou náročné, obyvatelé jsou vyzváni, aby vyšli do vyšších pater domů.

Tisíce lidí byly evakuovány po zatopených strukturách a rozlévajících se nebo vylévajících řekách, které se vymanily z břehů.

  1. V Ceseně byli lidé nuceni vylézt na střechy a čekali, až je vrtulníky odvezou do bezpečí.
  2. Ve Forlì starosta oznamuje „nejhorší situaci, jakou kdy zažil“.

Ve středu 17. května byly rovněž uzavřeny školy v Bologni a dalších dotčených obcích. Dramatická je situace ve Faenze v oblasti Ravenna, kde se do města dostala voda a mnoho lidí bylo evakuováno.

Poslední aktualizace: další záplavy během noci

Také v oblasti Ravenna se v noci rozvodnila řeka Santerno a ve zřízených střediscích byli vítáni noví evakuovaní. Riccione je prakticky pod vodou. V oblasti Bologna se také rozlévá řeka Sillaro.

  1. Mezitím fotografie a zprávy na sociálních sítích lidí ve Faenze, Ravenně a Ceseně žádají o pomoc, protože jejich domovy jsou zaplavené.
  2. Kvůli výlukám a zpožděním byl na mnoha úsecích přerušen vlakový provoz. Mezitím stále prší: bylo spočítáno, že za pouhých 24 hodin napršelo 130 milimetrů srážek.
  3. Předpovědi nevěstí nic dobrého: pro velkou část regionu Emilia-Romagna bylo dnes také vydáno nové červené varování před řekami, sesuvy půdy a bouřkovými vlnami.

„Zlomenina Lamone mezi Reda a Fossolo přetížila Cer a celou sekundární síť konsorciálních kanálů a zaplavuje významné části krajiny. Během noci došlo k záplavám v Russi, Godo, San Pancrazio a Villanova di Ravenna». To čteme na facebookové stránce magistrátu Ravenna.

„Během noci magistrát Ravenny na místě okamžitě zasáhl, s podporou místní policie

„Během noci magistrát Ravenny na místě okamžitě zasáhl, s podporou místní policieZdůrazňuje magistrát – přistoupil k informování občanů Villanova di Ravenna ve spolupráci s městským výborem o probíhajícím jevu a pozval je na jít do vyšších pater a nabídnout těm, kteří to nemohou, výjimečně otevřené první patro sídla občanského centra nebo ubytování v Cinemacity. Další preventivní opatření budou vyhodnocena počínaje dneškem.”

„Obec a Consorzio di Bonifica della Romagna situaci sledují, ale všechny skutečnosti, které trvají na tom, že území, které vede od odtoku Giannello do odtoku Drittolo, musí být okamžitě považováno za předem varované a ohrožené záplavami – varuje magistrát – ne hned, ale pozornost by měla být věnována hlavně těm na západ od státní silnice sousedící s kanálem Cupa / Magni a také oblasti Fornace Zarattini ».

Chcete-li sledovat aktuality o mimořádné situaci za špatného počasí, sledujte živě
20:42: Bonaccini ve vládě «Emilia dekret nepostradatelný»

Prezident regionu Emilia-Romagna Stefano Bonaccini promluvil k mimořádné situaci

„Spolupracujeme s vládou, abychom zahájili mimořádná opatření, která mohou v krátké době uspokojit potřeby rodin, pracovníků a podniků.

  • Prezident regionu Emilia-Romagna Stefano Bonaccini promluvil k mimořádné situaciRovněž je třeba počítat se zvláštními moratorii, jako je odložení lhůt pro závazky příspěvkové, daňové a sociální povahy“.
  • Bonaccini to zopakoval během setkání s ekonomickými a sociálními silami o špatné povětrnostní situaci probíhající v Emilia-Romagna a diskusích s vládou o restartu a rekonstrukci.

Kontakt s vládou je neustálý, také proto, aby byl co nejdříve získán nezbytný naléhavý výnos. A první opatření již bylo schváleno k formalizaci: odložení hypoteční sítě.
20:34: Magistrát města Bologna hledá „anděly z bahna“