Dosel nam cas

0
Rate this post

Wellness made in Qatar: tajemství podrobnosti  krásy a wellness procedury, které můžete vyzkoušet
Katar je kandidátem na to, aby se stal excelentním wellness v luxusním segmentu tím, že přijme filozofii arabsko-islámské medicíny se starodávnými postupy v kombinaci s inovativními technikami, ale vždy s respektem k tradici.

Od Lidie Pregnolato14. dubna 2023Wellness vyrobené v Kataru, tajemství krásy a wellness procedury, které můžete vyzkoušet.

Zulal Wellness Resort od Chiva-Som

Katar, který se může pochlubit svými kořeny v populaci lovců perel, vynesl do popředí mistrovství světa ve fotbale a připravuje se stát novou turistickou destinací Arabského poloostrova, jehož území zahrnuje vyprahlou poušť a dlouhé pobřeží pláží a dun na Perský záliv.

  1. Zulal Wellness Resort od Chiva-SomStále více orientovaný cestovní ruch zaměřený na wellness, globální byznys za 5 bilionů dolarů před pandemií (údaje z Global Wellness Institute), který zůstává důležitým hnacím motorem díky většímu sklonu ke zdravému životnímu stylu.
  2. A vlastně teprve nedávno se o Kataru mluvilo také z hlediska pouštního detoxu, holistického a přirozeného wellness zážitku. Dokonalé místo pro očistu mysli, výživu těla a léčení duše díky četným.

SPA návrhům, relaxačním aktivitám a výletům v Kataru – nejen v hlavním městě Dauhá, ale také v poušti nebo na sugestivním Banánovém ostrově, opravdu si můžete odpočinout od šílenství a nechat se ovládnout místními rituály a procedurami, které odkazují na prastaré a nikdy nezapomenuté praktiky.

Wellness v Kataru

  1. Jak již bylo zmíněno, v Kataru je mnoho center, 5hvězdičkových hotelů a resortů vybavených SPA, které vám umožní objevit a vyzkoušet wellness procedury, které kombinují starodávné rituály s moderními technikami, jejichž cílem je všestranná krása.
  2. Na této cestě za poznáním nelze nezačít od hammamu, stavby, z níž moderní lázně pocházejí. V hammamu se provádějí četné rituály pro obličej a tělo.

Wellness v KataruNejprve jste vystaveni sprchám a vanám nejprve studené, povzbuzující a poté horké, relaxační vody. Poté se přesuneme do turecké lázně, vynálezu islámského světa, která se skládá z místnosti s asi 40/50 stupni a velmi vysokou rychlostí vodní páry.

Zde spuštěný pot umožňuje pročištění pokožky, a když jsou póry teplem otevřené, pokračujeme tradičním peelingem, obvykle získaným ze směsi medu a cukru, který se po dlouhou dobu roztírá po celém těle, aby se odstranil mrtvé buňky. Vše končí povzbuzující masáží.Ale nyní pojďme objevit další krásy a rituály pohody, které nabízí mnoho zařízení země.

Zulal Wellness Resort od Chiva-Som

Loni otevřený Zulal Wellness Resort by Chiva-Som je největším wellness resortem na Blízkém východě. Špičková destinace spojuje tradiční arabskou a islámskou medicínu s holistickou filozofií zdraví a wellness, kterou založil Chiva-Som, průkopnický wellness resort v Thajsku.

Zde v Zulal jsou navrženy dvě odlišné, ale vzájemně propojené zkušenosti. Zulal Serenity je věnován dospělým, kteří se chtějí ponořit do filozofie zaměřené na zdraví a udržitelný životní styl, zatímco Zulal Discovery zve rodiny, aby se spojily a vydaly se na společnou cestu pohody.

Jste vedeni na své cestě od začátku do konce a změna životního stylu se promítá do osobního poradenství a programu na míru, který zahrnuje léčbu, aktivity a výživu, s přístupem, který bere v úvahu fyzické, mentální a emocionální aspekty každého z nich.

  1. VIDEO
  2. Vanity Stage: síla make-upu

Léčebné procedury se zabývají zejména všemi aspekty duševní pohody, z holistického hlediska, které, i když vychází ze specifického fyzického aspektu, uvažuje a podporuje duchovní rovnováhu.

Výchozím bodem je Tradiční arabská a islámská medicína, která zahrnuje další starověké systémy medicíny a krásy integrované do nejnovějších technologií.

Procedury nabízené v Zulal jsou četné a rozmanité

Procedury nabízené v Zulal jsou četné a rozmanitéVčetně křišťálové aromatické masáže, která využívá krystaly a aromaterapii v kombinaci navržené tak, aby podporovala stav vnitřního klidu a fyzické pohody. Tento rituál se provádí za použití aromatického růžového a levandulového oleje Tadleek při poklepávání na zahřátý nefritový krystal pro hluboké uvolnění svalů.

Naproti tomu Signature Herbal Tadleek obsahuje lokálně vyráběný bylinný teplý obklad, který obsahuje řadu tradičních léčivých složek, a po něm následuje hluboká tlaková masáž na podporu svalové relaxace a zklidnění bolavých kloubů.

  1. Arabskou tradicí se inspiruje také Signature Al-Bashra Al-Qamria, personalizovaná detoxikační péče na obličej, která využívá místní katarské bylinky a přísady spolu s párou ke zklidnění, zklidnění a uvolnění pórů.
  2. Poté se aplikuje čistící maska ​​z mořských řas, aby se obnovila rovnováha pokožky, zatímco relaxační masáž pokožky hlavy pomáhá vytvořit rozšířený pocit klidu.

Anantara Spa, Banana Island Resort Doha by Anantara

V Banana Island Resort Doha by Anantara, Anantara Spa – útočiště ve svatyni – slibuje ostrovní útočiště, kde si můžete znovu přivlastnit svůj čas a oddávat se rituálům, které jsou tak staré, jak jsou vhodné pro dnešní wellness potřeby.