Fuk a puk ve meste

0
Rate this post

Bang!: pravidla, rozšíření a zajímavosti o deskové hře Z Redakční rada1. srpna 20220Prásk! desková hraMezi klikněte zde mnoha druhy her na světě patří deskové hry bezesporu k těm nejoblíbenějším.

Deskové hry jsou totiž skvělé pro setkávání se s přáteli a vytváření skvělých večerů, kde na základě zvolené hry můžete zažít různé druhy dobrodružství, ať už na spolupráci nebo na výzvách.

Mezi nesčetnými hrami tohoto typu je Bang!

  1. Karetní desková hra navržená Emilianem Sciarrou a publikovaná na počátku 21. století daVinci Editrice.
  2. Je to jedna z nejoceňovanějších a nejoblíbenějších karetních her posledních let, popisovaná jako hra, která dává průchod kreativitě a fantazii.

Díky westernovému prostředí Bang! byla oceněna jako nejlepší karetní hra jak v Itálii, tak ve Spojených státech.

V průběhu let byla hra neustále obnovována prostřednictvím expanzí, které ji umožnily obohatit o kouzlo, ve skutečnosti si vždy získávala neustálé uznání a celosvětový úspěch.

I dnes Bang! je nezbytnou hrou do sbírky těch, kteří ocení deskové hry. Jak jednoduchá, tak návyková, je to ideální hra pro setkání s přáteli a vytváření výzev, které vždy nabídnou vysokou úroveň zábavy.

Pokračováním ve čtení zde se dozvíte více o této hře, od toho, jak ji hrát, až po její základní pravidla. Budou také poskytnuty další informace týkající se jeho rozšíření a jeho online verze.

Bang!, desková hra: pravidla

Bang!, desková hra: pravidlaJak se očekávalo, pravidla Bang! jsou velmi jednoduché a umožňují vám hrát se skupinou 4 až 7 lidí (ale s rozšířeními můžete dosáhnout i 8). V první řadě je dobré vědět, že na začátku hry se ujmete rolí, jako je šerif, jeho zástupci nebo psanci.

Ten má za cíl porazit šerifa, který naopak musí identifikovat zločince, aby ve městě obnovil pořádek.

Nechybí však ani postava Renegáta, který se touží stát novým šerifem a k tomu musí zůstat poslední postavou ve hře.Tyto role jsou však přidělovány náhodně, rozdáním karet přítomným. Pouze šerif se jako takový odhalí a odhalí svou kartu, zatímco ostatní budou muset svou roli utajit.

Rozložení postav je však jiné, jsou distribuovány otevřeně. Karty postav představují nejen dovednosti, které máte, ale také počet nábojů, které musíte obdržet. Každý hráč pak dostane do ruky tolik karet lícem dolů, kolik má nábojů.

  • Zbývající karty tvoří balíček, ze kterého si líznete.
  • První, kdo hraje, je samozřejmě šerif, pak pokračuje ve směru hodinových ručiček.
  • Každý tah je rozdělen do tří fází: 1. líznutí dvou karet; 2. hrací karty; 3. vyhoďte přebytečné karty.

Existují dva typy karet: karty s hnědým okrajem (= zahrajte a odhoďte) a karty s modrým okrajem (= zbraně a další předměty). Během druhé fáze lze tedy karty hrát ve svůj prospěch nebo proti ostatním a snažit se je eliminovat.

Na konci svého tahu však nemůžete mít v ruce více karet, než máte nábojů

Účinky karet jsou popsány symboly a umožňují vám ukrást kartu z ruky hráče, donutit hráče odhodit kartu, umístit postavu do vězení, změnit relativní vzdálenost od ostatních hráčů nebo změnit vzdálenost, na kterou může střílet.

Karty „Bang!“ vám umožní střílet na jiného hráče, pokud je v dosahu vaší zbraně. Hra končí, když nastane jedna z následujících situací: je eliminován šerif nebo jsou eliminováni všichni psanci a odpadlík.

  • Prásk! pravidla deskové hry
  • Bang!, desková hra: rozšíření

Na konci svého tahu však nemůžete mít v ruce více karet, než máte nábojůV průběhu let bylo díky úspěchu hry vydáno několik rozšíření, která zavádějí mnoho vzrušujících nových funkcí a nových herních možností. První vydaný byl High Noon, ve kterém je balíček 13 nových karet.

Později vyšlo Dodge City se sadou 15 nových postav a 40 nových karet. Toto rozšíření také představuje druhého odpadlíka, čímž se celkový počet hráčů zvyšuje na 8. Hrst karet místo toho obsahuje 15 nových karet.

Které drží šerif a jejichž účinky platí pro všechny hráče

  1. Pak jsou tu rozšíření Wild West Show, obsahující 8 nových postav a 10 karet podobných těm z High Noon, Gold Rush, sestávající z 24 karet vybavení a 8 nových postav.
  2. Toto rozšíření také obsahuje mechanismus, který umožňuje vyřazeným hráčům hrát až do konce hry (známý jako shadow gunslingers).
  3. The Valley of Shadows, vydané v roce 2014, se skládá z 8 nových postav a 16 hracích karet.

Poslední distribuovaná expanze se datuje do roku 2017 a je Armed & Dangerous, která obsahuje 8 nových postav a 28 karet. Některé karty mají oranžový okraj a používají se nebo posilují žetony nabíjení.

Bang!, desková hra: online verze

Popularita Bang! vedlo k tomu, že se také stala videohrou, která byla původně vydána pro jednoho hráče na konci roku 2010 a na začátku roku 2011.

Tato byla k dispozici pro iPhone a iPod touch a ve verzi HD pro iPad (prostřednictvím Apple App Store), pro Samsung Bada (prostřednictvím Samsung Apps ) a pro PC v přímém stažení z oficiálních stránek a pro Atom NetBook (prostřednictvím Intel AppUp).

Vývojáři softwarového domu SpinVector přislíbili online distribuci hry i na jiné platformy a konzole, ale k dnešnímu dni o tom nejsou žádné zprávy. Je tedy pravděpodobné, že došlo k dalším úvahám SpinVectoru, který však v tomto ohledu nezveřejnil žádné další prohlášení.