Lasky Za Oponou

0
Rate this post

Co je skutečná láska: pokud tomu rozumíte, rozumíte všemu. Dnes vám chci vysvětlit, co je láska. Abych to udělal, požádal jsem o ruku Leonarda Felice Buscagliu, před několika lety zemřelého autora, který si udělal z lásky střed svého zájmu: Láska je ve skutečnosti název knihy, kterou považuji za nejkrásnější. kdy jsem četl.

Podělím se s vámi o nejvýznamnější z mnoha podrobnosti úžasných vět, které autor dokázal napsat, abychom společně pochopili skutečnou podstatu lásky.

Ale než začnu, nabízím vám můj párový test.

Měří zdraví vašeho vztahu a umožní vám pochopit, zda je zdravý, silný a pozitivní, nebo ne. Bude také užitečné, pokud jste single a budete odpovídat na otázky na základě vašich předchozích vztahů.

Umožní vám to pochopit, zda má váš vztah vlastnosti, aby vydržel nebo ne.

Co je láska: to, co víme, je (téměř) všechno špatně

Začínám větou, kterou by se, chcete-li, dalo i zde uzavřít vše, co vám chci o lásce říci, ale která je pro nás zjevně jen začátkem dnešní cesty. Dokonalá definice lásky: Láska je láska pouze tehdy, když je dávána, aniž bychom za to něco očekávali.

Což jinými slovy znamená, že láska je pravdivá pouze tehdy, je-li darem, který neočekává, že bude opětován.

Správně, říkám vám, že pokud milujete, neměli byste očekávat, že dostanete něco na oplátku, tím méně, že přijmete lásku od lidí, které milujete.

Dokonalá láska by měla být ta, která dává vše a nic za to nežádá.

Neboť to, co vidím každý den ve svém životě a v životě mnoha lidí, kteří se mnou sdílejí své výzvy, není jen dokonalá láska, ale je to láska.

Ve skutečnosti nás učili, že láska se stává, že láska je párový vztah, především, že láska je vztah, ve kterém musíte něco dostat.

Dokonalá láska by měla být ta, která dává vše a nic za to nežádá.

Žijeme s jistotou, že být milován je tajemstvím šťastného života, a to se mýlíme.

Mýlíme se, protože ani nechceme být milováni, chceme dostávat věci, o kterých si myslíme, že jsou pro naše štěstí zásadní.

Nechám vás přečíst si příklad z mé knihy Emoční nezávislost, naučit se být šťastný, abych vám ukázal, jak můžeme být oklamaní, že je to láska druhých, která nám dělá dobře.

Máte narozeniny a váš partner pro vás připravil překvapení: jsou tam všichni vaši přátelé a blízcí.

Po nádherném večeru je tu další dárek: nezapomenutelná noc vášně s osobou, kterou milujete, a že to všechno udělal jen pro vás. Ráno se probudíte, oknem vchází slunce a za sklem slyšíte cvrlikání ptáků.

Jaký nádherný život, že?

Máte štěstí, že jste našli někoho, kdo vás miluje takovým zvláštním způsobem. Jediný malý problém, který nevíte, je, že před večírkem s překvapením na vaší pohovce oslavil vaše narozeniny i váš partner a milenec, o kterém nevíte, že existuje!

Přesto se cítíte šťastní, milovaní, šťastní. Jak je možné, že cítíte všechny ty nádherné emoce, když vás ten člověk vedle vás podvádí a ve skutečnosti vás nemiluje?

Jak cítíte lásku, když žádnou nedostanete? Počkej, vem to.

Luca je ženatý s Patrizií pět měsíců a všechno šlo dobře, dokud dojatý její žárlivostí nenakoukl do mobilu své ženy a neobjevil zprávy od Giorgia, společného přítele, který s Patrizií flirtoval před jejich svatbou.

Jaký nádherný život, že

Luca nepochybuje, tón zpráv je přeslazený a nejednoznačný: podvádí ho. Dělá scénu, křičí, strašně se vzteká.

Nesnese, když ho někdo škádlí, a považuje za absurdní, že se to stalo tak brzy poté, co se vzali. Ujišťuje ho, že nic neudělala, že ho miluje a nikdy by ho nepodvedla. Luke mu ale nevěří.

Patrizii začíná podezírat pokaždé, když jde ven se svými přáteli, kteří mu hrají, zatímco ona dělá vše, aby ho přesvědčila, že je upřímná: často ho objímá a říká mu, že ho miluje, je vždy laskavá a chápavá, nespěchejte na něj a respektujte vaše pochybnosti.

  • Pravdou je, že Giorgio je přítel Patrizie, nikdy Lucu nezradila, ale všechno, co pro něj dělá, nestačí: Luca se necítí být milován, i když mu skutečně dává lásku ve všech směrech.
  • Jsou to pro něj falešná a falešná gesta, způsoby, jak skrýt zradu, o které si je jistý, ale zatím nemá žádný důkaz.

Není zvláštní, že se vy, zrazený před narozeninovou oslavou, cítíte jako nejšťastnější člověk na světě, zatímco Luca, kterého Patrizia opravdu miluje, se cítí zrazená, zraněná a zklamaná?

Co dělá radost vám, co nás těší?

Být milován nebo přijímat pozornost, gesta a slova, která očekáváme a po kterých toužíme? Co to znamená milovat?

Abych napsal průvodce, který jsem výše zdůraznil, vytáhl jsem seznam možných gest lásky, která děláme vůči osobě, kterou cítíme, že ji milujeme.

Beru to znovu tak, jak jsem to napsal před několika měsíci:

  • Chceš, aby byl šťastný. To to je samozřejmé, ale také zásadní. Odpusťte mu jeho chyby, když se mýlí.
  • Jste k dispozici, pokud potřebuje pomoc.
  • Zajímá ho, co si ona myslí, co říká.
  • Věnujete jí část svého času, svou pozornost.

Respektujte její nápady. Možná s tím nebudete souhlasit, ale akceptujte její názory.

Nyní jde o to, že tyto činy, jako ty, které Patrizia nebo váš hypotetický partner bere v příkladu, který jsem vzal z mé knihy, mohou pocházet ze dvou různých motivací.

Můžeme odpustit, přijmout, pochopit, pomoci, respektovat, podporovat, povzbuzovat, radit, naslouchat, chápat z lásky nebo zájmu.